"ANIOŁY KULTURY 2018" ROZDANE

Jak to stało się już tradycją, tak też i w tym roku postanowiliśmy nagrodzić osoby, które w sposób szczególny wpisały się w historię działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie w roku 2018. Nagrody "Anioły Kultury 2018" trafiły do osób, które wspierały nas w realizacji różnego rodzaju projektów i programów takich jak choćby "Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn 2018", "Do źródeł miejsc naszych" dofinansowanego przez MKiDN w ramach programu "Edukacja Kulturalna", "Art-Busola" dofinansowanego przez NCK (program Kultura Interwencje) oraz "Patriotyzm Jutra" dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski, a także do lokalnych liderów. Dziękujemy wszystkim nagrodzonym osobom za wsparcie w organizacji wydarzeń oraz za współprace podczas realizacji różnego rodzaju działań.
"Anioły Kultury 2018" otrzymali:
1. Malwina Kęsicka
2. Katarzyna Wejnert
3. Justyna Chmal
4. Renata Duliban
5. Marek Ungrowski
6. Justyna Liguz
7. Antoni Barganowski
8. Łukasz Rzepczyński
Dziękujemy, że jesteście!!!
Zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie

1. MALWINA KĘSICKA – Prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy dla Rakowca”. Głównym celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz społeczności lokalnej, a w szczególności dzieci, młodzieży oraz seniorów. Stowarzyszenie organizuje różnego rodzaju zajęcia dodatkowe, warsztaty, a także wyjazdy do ciekawych miejsc. Stowarzyszenie współpracuje także z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kwidzynie organizując wspólne warsztaty jak i różnego rodzaju wydarzenia, takie jak choćby „Noc Muzeów” w Rakowcu. Stowarzyszenie jest również twórcą gry planszowej „Zagłosuj na Rakowiec”, w której odnaleźć można prawdziwe postaci związane z tą miejscowością. Życzymy dalszych ciekawych pomysłów oraz inspiracji do kolejnych działań.
2. KATARZYNA WEJNERT – osoba, której wszędzie jest pełno. Praca w Szkole Podstawowej w Nowym Dworze, gdzie uczy historii nie przeszkadza jej w realizacji swoich pasji i zainteresowań. Jako nauczyciel nie ogranicza się jedynie do swojej pracy, ale często podejmuje działania jako typowy społecznik. Od wielu lat współpracuje również z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kwidzynie podczas organizacji wydarzeń, które mają miejsce w partnerstwie z SP w Nowym Dworze takich jak choćby cykliczna impreza „Kulturalnie, Zdrowo i Sportowo”. W roku 2018 p. Katarzyna Wejnert wspierała również Grupę Nieformalną „Nowodworzacy” w realizacji Inicjatywy Lokalnej „Teatr małych i dużych”. Na polu realizacji własnych marzeń, których droga prowadzi zawsze panią między ludzi życzymy dalszego pozytywnego nastawienia i chęci do coraz to nowszych inicjatyw.
3. JUSTYNA CHMAL – jeszcze kilka lat temu miejscowości, w której mieszka nasz kolejny Anioł Kultury działo się bardzo mało, a życie kulturalne opierało się na jednym wydarzeniu jakim był Festyn z okazji Dnia Dziecka. W roku 2018 odbyło się w tej miejscowości około 15 wydarzeń realizowanych przy współpracy z GOK w ramach programu „Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn 2018” , a także projektu „Do źródeł miejsc naszych” dofinansowanego przez MKiDN. Motorem napędowym, który to wszystko spina jest sołtys tej miejscowości Justyna Chmal. Jest dowodem na to, że jeśli się chce, to naprawdę można mimo, że czasami się nie chce. Justyna dobrze wie, że organizacja wydarzeń nie jest taka łatwa i często trzeba zmierzyć się z brakiem zrozumienia ze strony ludzi, ale mimo przeciwności działa dalej . Na drogę dalszej pracy ze społecznością Twojej miejscowości życzymy dużo sił i cierpliwości.
4. DULIBAN RENATA – mieszkanka Podzamcza, która zawsze chętnie służy pomocą. Mimo codziennych obowiązków oraz pracy potrafi znaleźć czas, aby uczestniczyć w wydarzeniach Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie oraz włączać się w ich organizacje. Pani Renata brała również aktywny udział w Plenerze Malarskim, który odbywał się w Podzamczu oraz w Inicjatywie Lokalnej w tejże miejscowości. Warto również wspomnieć o zaangażowaniu Pani Renaty podczas realizowania projektu „Art.-Busola” w ramach Programu NCK „Kultura Interwencje”. Życzymy Pani Renacie, aby jej otwartość była dla innych inspiracją do działań w dziedzinie kultury.
5. MAREK UNGROWSKI – W małych miejscowościach bywa tak, że ujawniają się w danej społeczności ludzie, którzy czują potrzebę zrobienia czegoś dla innych mimo, że nie zawsze słyszą słowo „dziękuję”. Bywa i tak, że takim liderem społeczności staje się sołtys, czyli osoba, którą znają wszyscy mieszkańcy danej miejscowości. Nasz kolejny Anioł, to człowiek, któremu chce się działać. Człowiek, w którego głowie rodzą się pomysły dotyczące ożywienia życia kulturalnego w jego miejscowości. Osoba ta nie tylko aktywnie włącza się w organizację konkretnych wydarzeń, ale też kiedy dane wydarzenie się zaczyna w pewnym momencie znika, aby przybrać rolę choćby kucharza karmiącego wszystkich obecnych kiełbaskami z grilla. Człowiek skromny, otwartego serca, społecznik, sołtys i radny Gminy Kwidzyn – Pan Marek Ungrowski. Panu Markowi życzymy, aby jego zaangażowanie i pozytywne nastawienie zarażało innych mieszkańców jego miejscowości.
6. JUSTYNA LIGUZ – istnieją takie sytuacje, które wymagają od Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie porady specjalisty i nie chodzi tu oczywiście o jakieś choroby wewnętrzne. W niektórych projektach realizowanych przez GOK potrzebna jest konkretna wiedza historyczna dotycząca naszego regionu choćby na temat Wspólnoty Żydowskiej czy wielu innych kultur zamieszkujących nasz region. Pomoc naszego Anioła Kultury była bardzo ważna i potrzebna podczas realizacji projektu w ramach programu MHP „Patriotyzm Jutra”. Kolejny Anioł Kultury, na którego pomoc i wsparcie możemy liczyć zawsze, osoba związana z kulturą, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii – Justyna Liguz. Pani Justynie życzymy, aby swoimi działaniami na rzecz propagowania kultury i historii naszego regionu sama znalazła się w gronie tych, o których w przyszłości będą uczyli się inni.
7. ANTONI BARGANOWSKI – dla kolejnego Anioła Kultury bez wątpienia praca z ludźmi nie jest niczym nowym. Przez jego ręce przewinęło się naprawdę wielu ludzi, którym przekazywał swoją historyczną wiedzę. Człowiek ten, nie tylko uczy historii, ale również historią żyje. Zespół GOKu wielokrotnie miał okazję doświadczyć jego otwartości oraz pomocy w sprawach związanych z historycznymi poszukiwaniami. Współpracowaliśmy z naszym Aniołem wielokrotnie realizując różnego rodzaju projekty czy wydarzenia, ale bez wątpienia najbardziej pokochała go Mareza, gdzie podczas realizacji Inicjatywy Lokalnej od kilku lat udziela się w zakresie prowadzenia wykładów historycznych jak choćby o życiu i działalności Mennonitów. Wiadomo już o kim mowa – Pan Antoni Barganowski. Panu Antoniemu życzymy, aby nigdy nie przestał poszukiwać na kartach historii tego, co najważniejsze, co mówi o tym, kim jesteśmy i skąd pochodzimy.
8. ŁUKASZ RZEPCZYŃSKI – Kolejny Anioł, to człowiek bardzo otwarty, pełen poczucia humoru choć bez wątpienia potrafi być bardzo poważny. Człowiek ten zaraża swoją pasją i imponuje wiedzą, a o jego klasie świadczy fakt, że potrafi się przyznać jeśli czegoś nie wie. Dzięki niemu mieszkańcy Marezy mieli okazję usłyszeć i poznać historię kolejki wąskotorowej, które niegdyś tam istniała. Nasz Anioł zawsze chętnie służy pomocą i jeszcze nigdy nam jej nie odmówił kiedy go prosiliśmy. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś o historii Marezy, elementach jej architektury i poznać ciekawostki historyczne , to Łukasz Rzepczyński jest właściwą osobą, do której warto się udać. Na pewno nie odmówi. Łukaszowi życzymy wytrwałości w tym, co robi i żeby jego miłość do historii była tym, co wypełnia w sposób pozytywny jego codzienność.

Odwiedza nas 314 gości oraz 0 użytkowników.