"ŚLADAMI LOKALNYCH HISTORII" - BRACHLEWO

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Tak też jest z projektem, który realizowany był w Brachlewie, a dotyczył tego wszystkiego, co stanowi istotę tej miejscowości. Brachlewo, to miejsce przepełnione ciekawą historią związaną z życiem codziennym jej mieszkańców, ich troskami, ważnymi miejscami oraz wydarzeniami. To wszystko zostało zawarte w instalacji artystycznej, która powstała w Brachlewie przy współudziale mieszkańców oraz artystów. Kolejne ślady lokalnych historii zostały odkryte i przedstawione w formie sztuki. Warto podkreślić, że działania te są wynikiem pozyskania przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.