"ŚLADAMI LOKALNYCH HISTORII" - JANOWO

Kolejna część projektu "Śladami Lokalnych Historii" została zakończona. Tym razem przenieśliśmy się do miejscowości Janowo, w której powstał przepiękny mural nawiązujący do historii miejscowości i jej mieszkańców. Przypomnijmy, że tworzenie muralu poprzedziły warsztaty badawcze, podczas których mieszkańcy odkrywali historię Janowa, poszukiwali szczególnych miejsc i wydarzeń kojarzących im się z tą miejscowością, a następnie pod okiem artystów Katarzyny Grządzieli oraz Czesława Fankidejskiego pracowali nad powstaniem tego pięknego dzieła. Tak właśnie powstał mural, który oddaje nie tylko istotę tego, co kryje się w nazwie Janowo, ale jest też wkładem mieszkańców, którzy już teraz zapisują się na kolejnych kartach historii tej miejscowości. Podczas podsumowania projektu w Janowie wraz z mieszkańcami przecięliśmy wstęgę na znak tego, że od tego momentu,to miejsce nie będzie już takie samo. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.