"ŚLADAMI LOKALNYCH HISTORII" - ROZPĘDZINY

Jedyna taka ławka w Gminie Kwidzyn, która posiada swój niepowtarzalny styl i nawiązuje do historii miejscowości Rozpędziny. Tak, ławka ta jest dziełem, które powstało w ramach realizacji przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie projektu "Śladami Lokalnych Historii". Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Edukacja Kulturalna". Projekt ten, to efekt współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie, mieszkańców wsi Rozpędziny oraz artystki Jessici Czarneckiej, którą wspierała również nasza instruktor Ewa Łozińska oraz wolontariuszka Julia Pudlik. Projekt rozpoczął się od warsztatów badawczych, podczas których badaliśmy to, co rzeczywiste oraz nieuchwytne, aby następnie przekuć to na pracę podczas warsztatów kreatywnych. Efekt pracy jest widoczny i bardzo piękny. W trakcie zakończenia uroczyście została przecięta wstęga symbolizująca otwarcie tego miejsca dla wszystkich, którzy będą chcieli przyjść, odpocząć na mozaikowej ławce i choć przez chwilę pomyśleć nad tym wszystkim, co kryje się pod nazwą "Rozpędziny".