DUBIEL-ZAKOŃCZENIE PROJEKTÓW

W tym roku mieszkańcy Dubiela, tak samo jak mieszkańcy Ośna realizowali dwa projekty tj." Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn" oraz "Asamblaż-trzy wymiary kultury". W ostatni piątek świetlica w Dubielu zapełniła się po brzegi. Każdy z uczestników tego wydarzenia otrzymał publikację "O Dubielu przy kawie", która jest efektem finalnym realizowanej inicjatywy lokalnej, natomiast na terenie obok boiska odsłonięto przestrzenną rzeźbę tj. efekt pracy w ramach projektu "Asamblaż-trzy wymiary kultury". Sama instalacja jest efektem pracy u podstaw najpierw pod okiem Zbigniewa Mieruńskiego, który pomógł uczestnikom projektu odnaleźć prawdziwe skarby własnej miejscowości, a następnie Michał Grzymysławski poprowadził mieszkańców artystyczną ręką do stworzenia tego pięknego dzieła jakim jest kapliczka św. Franciszka, która jest nawiązaniem do życia mieszkańców Dubiela. Przedstawiamy krótką fotorelację z tego wydarzenia.