SPOTKANIE GRUP INICJATYWNYCH

Zanim ogłosiliśmy wyniki w ramach "Konkursu Inicjatyw Lokalnych w Gminie Kwidzyn 2018" odbyło się spotkanie Grup Inicjatywnych, które miało przede wszystkim wymiar edukacyjny. Każda z Grup Inicjatywnych miała okazję przedstawić ideę zgłoszonej inicjatywy, a przy okazji poznać pomysły pozostałych Grup. Ważnym elementem było również głosowanie tj. każda z Grup Inicjatywnych oddała swoje głosy na pomysły pozostałych Grup. Podczas głosowania oceniane były trzy płaszczyzny tj.

1. Zaangażowanie Grupy (czyli pytanie o cel, rezultat i sposób jego osiągnięcia)

2. Korzystanie z lokalnych zasobów ( wykorzystanie zasobów materialnych i niematerialnych danej miejscowości, a także zasobów osobowych zarówno w swoich społecznościach jak i GOK)

3. Kulturalny charakter projektu (W jakim zakresie projekt ma charakter kulturalny?).

Takie spotkanie na pewno zachęca do tworzenia sieci współpracy, a także zwiększenia zainteresowania tym, co dzieje się w innych miejscowościach. Każda wymiana doświadczeń jest inspirująca i takich inspiracji życzymy wszystkim Grupom Nieformalnym