Teatr na wynos podano! Kot w butach

Teatr dla każdego ze spektaklem „Kot w butach” zajechał w sobotę (24 września) do świetlicy kulturalno- oświatowej w Gurczu. Teatr Barnaby ożywił marionetki, a wraz z nimi historię o mądrym i  przebiegłym kocie w butach, który obronną ręką wychodzi z każdej opresji. Towarzysząca przedstawieniu muzyka, żywa i zabawna gra marionetek , interakcja między aktorem i widzami stworzyła pełne pozytywnych emocji widowisko. Marcin Marzec, aktor Mobilnej Sceny Marionetkowej poprowadził po spektaklu niezapomniane warsztaty budowania lalki teatralnej, nasycone twórczą, energetyczną pracą, wyzwalające pokłady potrzeby artystycznego działania, skupiające dorosłych i dzieci. Tworzenie lalki otaczała aura ciekawości i zaangażowania. Uczestnicy spotkania byli pochłonięci pracą, odkrywali kolejne etapy powstawania marionetki, nadawali jej charakter, by wreszcie móc ją ożywić. Wszystkie wykonane lalki powędrowały do swoich nowych światów i kto wie, może staną się aktorami nieznanego jeszcze spektaklu.

Zapraszamy na kolejne spektakle realizowane w ramach programu Kultura Dostępna i projektu „Teatr na wynos dla każdego. Proszę!!!” Kolejne spotkanie w Pracowni Rzeźby w Rakowcu 30 września o 18.00. Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku wystawi sztukę „Z głębokiej otchłani wołam” i poprowadzi inspirujące warsztaty teatralne. Zapraszamy młodzież 15+ i dorosłych. Kultura dostępna jest dla was.