Teatr u Wyspiańskiego - spotkania z uczniami Szkół Podstawowych

Za nami trzy spotkania z uczniami Szkół Podstawowych Gminy Kwidzyn w ramach projektu „Teatr u Wyspiańskiego”. W warsztatach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze, Szkoły Podstawowej w Korzeniewie, Szkoły Podstawowej w Janowie i młodzież z 2 Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie wraz z Panią Kasią Widz.
Każde spotkanie zaowocowało niesamowitymi malunkami, wykonanymi w technice pasteli. Każda z grup poznała także historię Stanisława Wyspiańskiego, przedstawioną za pomocą teatru Kamishibai.
Powoli kończymy wykonanie wspólnych, nie małych rozmiarów, witraży.
Już teraz zapraszamy na wystawę prac uczestników warsztatów plastycznych, która odbędzie się 26 września o godz. 17.00 w Podgórzu.
Projekt realizowany jest w ramach programu "Kultura-Interwencje" dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.