PRACOWNIA RZEŹBY

W Pracowni Rzeźby prowadzone są zajęcia stałe podczas których poznajemy sposoby techniczne i plastyczne potrzebne do wykonywania  rzeźb, prace powstają  przy wykorzystaniu różnych technik, sposobów poprzez użycie różnego rodzaju mas, materiałów typu: glina, masy solne, modelina, gips, drewno, kamień, styropian, metal.  Proces tworzenia przebiega w następujących etapach:  pomysł, projektowanie na papierze, skalowanie przenoszenie projektu na dany materiał obróbka (rzeźbienie, modelowanie, lepienie) szczegółowe wykończenie, malowanie.

Jest  tez miejscem integracji, spotkań społeczności. Zapraszamy również  tych którzy nie są zainteresowani  tworzeniem rzeźby, do wspólnego udziału i pomocy w organizowaniu zajęć, imprez plenerów, które z pewnością pozwolą każdemu spędzić atrakcyjnie wolny czas.

Większość dzieł sztuki które tworzymy ma swój cel, patrzenie na nie jest czymś więcej niż przyjemnością estetyczną- dzieło sztuki niesie przesłanie. W wielu sytuacjach nawiązujemy do historii, tradycji, religii, kultury, symboli, więc aby stworzyć coś sensownego i prze mownego musimy zapoznać się z tym co chcemy przekazać, osoby uczestniczące w zajęciach rozwijają swoja wiedzę intelektualną, manualną, wymieniają poglądy oraz doświadczenia.

Celem Pracowni Rzeźby jest nauka tej  zapominanej formy sztuki oraz  podtrzymywanie tradycji naszego regionu.

Zajęcia prowadzi młodszy instruktor kultury Piotr Jakubowski rzeźbiarz z długoletnim doświadczeniem.

W programie zajęć rzeźbiarskich:

Płaskorzeźba w drewnie

Rzeźba przestrzenna w drewnie

Lepienie w glinie

Wyrób galanterii drewnianej oraz przedmiotów codziennego użytku