KOLEJNA MIEJSCOWOŚĆ - KOLEJNE WYZWANIA

Tym razem przenosimy się do Janowa, w którym dzieją się rzeczy wielkie. Kolejną formą twórczości artystycznej jest mural, który tworzą mieszkańcy Janowa pod czujnym okiem artystów. Artyści to wyjątkowi, bo oboje są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych. Mowa o Czesławie Fankidejskim oraz Katarzynie Grządzieli. Wczorajszy dzień przyniósł wiele wrażeń, a szczególnie dla młodzieży, która jak widać od razu wzięła się do pracy. Składanie rusztowania, tworzenie konturów i wzajemna współpraca, to początek pięknego muralu, który już niedługo zagości na jednej ze ścian SP w Janowie. Już jutro kolejne zdjęcia dokumentujące postępy w pracy. Przypominamy, że jest to już trzecia miejscowość, w której odbywają się działania artystyczne, na które Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie zdobył środki składając wniosek do programu MKiDN "Edukacja Kulturalna 2019". Tak więc Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.