Teatr na wynos podano! Skrzypek na dachu.

Ależ to był niezapomniany wieczór! Teatr im. Aleksandra Sewruka „zaserwował” nam teatralny bestseller - musical według opowiadań Szolema Alecheima „Skrzypek na dachu”. Niedzielny wyjazd do teatru został zrealizowany dzięki programowi Kultura Dostępna i projektowi „Teatr na wynos dla każdego. Proszę!!!”, który wciąż trwa pod patronatem naszego ośrodka. Działanie miało charakter międzypokoleniowy, skierowany do  zaprzyjaźnionych partnerów i tych, dla których sztuka jest tajemnicą wartą odkrycia.  Atmosfera była przednia, spektakl dostarczył nam wspaniałych , artystycznych wrażeń i wzruszeń. Zrealizowany z rozmachem musical , osnuty wokół historii Tewjego i  jego rodziny, przeniósł nas w malowniczy, niepowtarzalny świat kultury żydowskiej. Kultury, która łaczy się z naszą i której uniwersalność odczytać może każdy. Tewje, przekorny ,filozoficznie mocujący się z  Bogiem sowizdrzał, wykłada swoje poglądy w sposób prosty i trafny. A skrzypek na dachu? Cóż, jak mówi Tewje „ każdy z nas balansuje jak na linie  życia”, nie wiemy, co się wydarzy i co przyniesie nam los.