Wernisaż Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie

Dnia 17-11-2012r.  odbył się Wernisaż Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie, który  jest zakończeniem zrealizowanego projektu z PROW pod nazwą „ Dolina Dolnej Wisły w obiektywie i hafcie”. W ramach tego projektu doposażono pracownię ale przede wszystkim zrealizowano warsztaty hafciarskie i fotograficzne. Nasza pracownia za główny cel działalności stawia sobie pielęgnowanie pamięci o jednym z dawnych rzemiosł hafciarskich, które było dominującą formą zdobnictwa tkanin i jedną z najstarszych stosowanych na Dolnym Powiślu. Trzydzieści osób przez trzy soboty września sumiennie spotykały się aby poznać tajniki hafciarstwa i fotografii.  W październiku kolejna grupa brała udział w warsztatach hafciarskich. Mieliśmy możliwość obejrzeć efekty naszej pracy w postaci wystawy, wśród zdjęć obrazujących Dolinę Dolnej Wisły, znalazły się te, które relacjonują przebieg warsztatów. Na wystawie znajdują się również prace wyhaftowane, zarówno skończone jak i te, które czekają na swój debiut. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali kalendarze na 2013 r., które zostały wydane również w ramach projektu, a które są odzwierciedleniem dzisiejszej wystawy. Największą przyjemność mieli uczestnicy warsztatów, których prace jak i oni sami znaleźli się  w kalendarzu.