"INICJATYWY LOKALNE W GMINIE KWIDZYN 2018" oraz "DO ŹRÓDEŁ MIEJSC NASZYCH", to dwa z kilku projektów realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie w bieżącym roku. W ramach Konkursu Inicjatyw Lokalnych działania prowadzone były w ośmiu miejscowościach Gminy Kwidzyn natomiast w ramach projektu "Do źródeł miejsc naszych" trzy miejscowości naszej gminy

01Wczoraj nasza reprezentacja GOK Kwidzyn uczestniczyła w Spotkaniu Beneficjentów Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2013-2018, które odbyło się w Warszawie. GOK Kwidzyn był Beneficjentem ww. Programu w roku 2015 i od tego momentu cały czas ogłasza Konkurs inicjatyw Lokalnych w Gminie Kwidzyn wspierając Grupy Nieformalne z własnego budżetu.

Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie został wyróżniony przez Narodowe Centrum Kultury jako jedna z pięciu instytucji kultury z całej Polski. W Polsce obecnie działa około 15 tys. Instytucji Kultury, a nasz GOK Kwidzyn znalazł się w "Elitarnej Piątce". Zostaliśmy wyróżnieni za konsekwentne wspieranie oddolnych inicjatyw kulturalnych w społeczności lokalnej. Bardzo dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury za zaufanie, a mieszkańcom naszej Gminy Kwidzyn za współtworzenie wraz z nami marki "Inicjatyw Lokalnych w Gminie Kwidzyn". To wyróżnienie jest dla nas motorem do dalszych działań i radością, że są one w taki sposób doceniane.

Zanim ogłosiliśmy wyniki w ramach "Konkursu Inicjatyw Lokalnych w Gminie Kwidzyn 2018" odbyło się spotkanie Grup Inicjatywnych, które miało przede wszystkim wymiar edukacyjny. Każda z Grup Inicjatywnych miała okazję przedstawić ideę zgłoszonej inicjatywy, a przy okazji poznać pomysły pozostałych Grup. Ważnym elementem

W ramach "Konkursu Inicjatyw Lokalnych w Gminie Kwidzyn 2018" wpłynęło do nas 10 wniosków Grup Inicjatywnych z następujących miejscowości - Lipianki, Rakowiec,Dubiel, Brachlewo, Szałwinek, Brokowo i Kamionka (wspólny wniosek), Obory, Mareza, Ośno, Nowy Dwór. Już niedługo wnioski zostaną poddane ocenie zarówno przez zewnętrznych ekspertów jak i Grupy Nieformalne będą miały okazję do tego, aby oddać swoje głosy na prezentowane pomysły innych grup. Końcowe wyniki oraz listę rankingową poznamy 16 kwietnia. Życzymy wszystkim powodzenia!!!

REGULAMIN KONKURSU INICJATYWY LOKALNE W GMINIE KWIDZYN 2018

 

 

 

 Załącznik nr 1 - Wniosek konkursowy -  Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn 2018

 

 

Załącznik nr 1 - Wniosek konkursowy -  Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn 2018

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.